Työnantajille

Olemme tilojen tukena selättämässä poikkeusolojen tuomia haasteita. 

Tuemme tilojen toimia kausityöntekijöiden saamiseksi alkavalle kasvukaudelle sekä autamme löytämään tilakohtaisia käytännönratkaisuja. Meidän kautta saat ohjausta ja neuvontaa työvoiman hakuprosessiin työpaikkailmoitusten tekemisestä, viestintään ja TE-yhteistyöhön. 

Helpdesk

Janina Pasanen p. 044 785 6023 / janina.pasanen(at)savonia.fi
Emma Ahonen p. 040 196 0415 / emma.ahonen(at)marjanviljelijat.fi

Millainen on kiinnostava työpaikkailmoitus? Miten toivon työnhakijoiden ottavan yhteyttä? Apua myös ilmoituksen kääntämiseen englanniksi. 

Vilma Kuosmanen, MTK-Pohjois-Savo  p. 044 413 3503 / vilma.kuosmanen(at)mtk.fi
Suvi Ryynänen, MTK-Pohjois-Karjala  p. 050 597 6375 / suvi.ryynanen(at)mtk.fi

Miten tavoitan kiinnostuneet työntekijät? Mitkä ovat tärkeimmät viestintäkanavat? Mistä somenäkyvyyttä? Apua markkinointiin:

Niina Mäntyniemi, Maaseutuammattiin ry p. 040 0158229 / niina.mantyniemi(at)maaseutuammattiin.fi
Noora Ratilainen, Maaseutuammattiin ry p. 0400 991 330 / noora.ratilainen(at)maaseutuammattiin.fi

Miten optimoin tuotannon muuttuneessa tilanteessa? Mitä keinoja minulla on käytettävissä?
Käytännön kysymykset, toimintasuunnitelmat ja viljelytoimenpiteiden muutokset.

Puutarhatuotannon asiantuntija, ProAgria Itä-Suomi
Päivi Turunen p. 040 301 2452 / paivi.turunen(at)proagria.fi

Puutarha- ja perunantuotannon asiantuntija, ProAgria Itä-Suomi
Heikki Inkeroinen p. 0400 375 584 / heikki.inkeroinen(at)proagria.fi

Suonenjoen Seudun marjanviljelijäin yhdistys 
Toiminnanjohtaja Leena Koponen p. 040 164 6670 / leena.koponen(at)marjanviljelijat.fi

Marjanviljelijä, HML Kuopion piirin puheenjohtaja, MTK-Pohjois-Savon johtokunnan jäsen (varapj) 
Noora Räsänen, MTK-Pohjois-Savo p. 040 154 1234 / noora.hj.rasanen(at)gmail.com

Tilojen ohjeistus ja varautumissuunnitelmat
Heli Tossavainen, Savonia AMK p. 044 785 6692 / heli.tossavainen(at)savonia.fi

TE-yhteistyö, hankkeen koordinointi ja edunvalvonta
Sirpa Lintunen, MTK-Pohjois-Savo p. 044 084 3352 / sirpa.lintunen(at)mtk.fi

Vaihda (at) tilalle @


 

Lähetä yhteydenotto / kysy lisää